Kontakt

För frågor om enskilda evenemang under Astronomins Dag och Natt ska du vända dig till respektive lokal arrangör. Du hittar information om, samt länkar till arrangörerna i programmet för Astronomins dag. 

För frågor, förslag eller mer information om Astronomins Dag och Natt, kontakta projektgruppen via kontakt@astronominsdag.se.

Det är vi som är projektgruppen för Astronomins Dag och Natt:

Peter Linde, Lund, projektledare, peter@astro.lu.se, tel. 070-564 5316

Tuvalie Mellin, Örebro, projektkoordinator, tuvalie@astronominsdag.se, tel. 0736-958936

Scott Green, Linköping, scott@astronominsdag.se, tel. 076-110 09 96

Cornelia Ekvall, Linköping, ansvarig för sociala medier, cornelia@astronominsdag.se, tel. 073-626 74 48

Robert Cumming, Göteborg/Onsala, pressansvarig, robert@astronominsdag.se, tel. 070-493 3114

Urban Eriksson, Kristianstad, urban.eriksson@hkr.se, tel. 070-879 31 92

 


ESO_S. Brunier_VLT